×
×

هندوانه شب یلدا ارزان شد

 • کد نوشته: 3921
 • ۲۸ آذر ، ۱۳۹۷
 • ۰
 • به گزارش ایسنا، یکی از اقلامی که جزء جدانشدنی شب یلدا به حساب می‌آید هندوانه است، هندوانه‌ای که تابستان و پاییز در خانه بسیاری از ایرانی‌ها خودی نشان می‌دهد. بررسی‌ها در روزهای اخیر نشان از آن دارد که حجم بار هندوانه وارد شده به بازار میوه و تره‌بار تهران قابل توجه بوده و کمبودی در […]

 • به گزارش ایسنا، یکی از اقلامی که جزء جدانشدنی شب یلدا به حساب می‌آید هندوانه است، هندوانه‌ای که تابستان و پاییز در خانه بسیاری از ایرانی‌ها خودی نشان می‌دهد.

  بررسی‌ها در روزهای اخیر نشان از آن دارد که حجم بار هندوانه وارد شده به بازار میوه و تره‌بار تهران قابل توجه بوده و کمبودی در بازار وجود ندارد. بار هندوانه سال جاری برای شب یلدا به حدی است که قیمت هر کیلو هندوانه ۳۵۰۰ تومانی را به قیمت ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان کاهش داده است.

  البته ناگفته نماند که هندوانه شب یلدا در برخی از مناطق تهران قیمتی در حدود کیلویی ۵۰۰۰ تومان دارد که جای سؤال دارد این هندوانه چه تفاوتی با دیگر هندوانه‌های بازار میوه و تره‌بار دارد.

  یکی از فروشندگان میوه در سطح تهران گفت: هندوانه شب یلدا به میزان مناسب در بازار میوه و تره‌بار توزیع شده است.

  وی افزود: در روزهای گذشته آن‌چنان تقاضایی از سوی مشتریان برای خرید هندوانه نبوده و اکثر افراد خرید خود را به آخر هفته موکول کرده‌اند و در روز پنج‌شنبه و جمعه اکثر واحدهای صنفی هندوانه را بیش از دیگر میوه‌ها در واحدهای خود عرضه خواهند کرد.

  در این رابطه اسدالله کارگر – رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی – به ایسنا گفت: در بازار میوه و تره‌بار سه نوع هندوانه آرژانتینی، دزفولی و مینابی عرضه می‌شود که هندوانه آرژانتینی و دزفولی هندوانه انباری هستند.

  وی افزود: هندوانه دزفولی که در حال حاضر هندوانه انباری محسوب می‌شود دارای شکل و شمایلی همچون هندوانه مینابی است اما قیمت آن ارزان‌تر از هندوانه مینابی است.

  کارگر با بیان اینکه برای شب یلدا هندوانه مینابی پیشنهاد می‌شود، یادآور شد: قیمت هر کیلو هندوانه انباری ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان و هندوانه میناب قیمتی در حدود ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان دارد.

  رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی حجم هندوانه عرضه‌ شده در میادین میوه و تره‌بار را مناسب ارزیابی کرد و گفت: حجم هندوانه کشت و عرضه‌ شده به بازار بسیار مناسب است و این موضوع عاملی شده تا قیمت هندوانه در چند روز اخیر از محدوده ۳۰۰۰ به محدوده ۲۲۰۰ تومان کاهش یابد.

  وی تأکید کرد: با نزدیکی به شب یلدا با توجه به روند کاهشی چند روز اخیر به نظر می‌رسد قیمت هندوانه در روزهای آینده نیز افت خواهد کرد.

  کارگر خاطرنشان کرد: افراد میوه مورد نیاز شب یلدا را یک روز قبل از این شب خریداری خواهند کرد.

  ایسنا

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *