×
×

وقفه‌ای در عرضه دام عشایر نداریم/ نرخ هر کیلو لاشه گوسفندی ۸۰ هزار تومان

 • کد نوشته: 7507
 • ۷ فروردین ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر شیوع کرونا بر عرضه دام اظهار کرد: علی رغم شیوع ویروس کرونا، وقفه‌ای در عرضه دام رخ نداده است. او افزود: در حال حاضر فعالیت‌های متنوع پرورش و عرضه دام کماکان سابق انجام‌ می‌شود و مشکلی […]

  وقفه‌ای در عرضه دام عشایر نداریم/ نرخ هر کیلو لاشه گوسفندی ۸۰ هزار تومان
 • کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر شیوع کرونا بر عرضه دام اظهار کرد: علی رغم شیوع ویروس کرونا، وقفه‌ای در عرضه دام رخ نداده است.

  او افزود: در حال حاضر فعالیت‌های متنوع پرورش و عرضه دام کماکان سابق انجام‌ می‌شود و مشکلی در این زمینه نداریم.

  قندالی ادامه داد: بنابر آخرین اطلاعات، گزارش رسمی از شیوع ویروس کرونا در حوزه عشایر نداشتیم و تنها به سبب مشکلی که در کوچ داشتیم، قرار است این موضوع با تأخیر از نیمه دوم اردیبهشت انجام شود.

  پرداخت سالیانه ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به زنجیره ارزش دام

  رئیس سازمان امور عشایر وضعیت بازار گوشت را عادی دانست و گفت: هم اکنون قیمت گوشت بعد از موج تصنعی به نرخ تعادلی بازگشته است به طوری که هر کیلو لاشه در شهرستان با نرخ ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان و مراکز استان‌ها ۸۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

  او از پرداخت سالیانه ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل زنجیره ارزش دام خبر داد و گفت: برای هر بره به ازای پرواربندی ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

  این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه طرح زنجیره تولید همچنان در حال انجام‌ است، تصریح کرد: ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش از صندوق تخصیص و توزیع داده شده که تاکنون ۶۰ درصد آن جذب شده است.

  باشگاه خبرنگاران جوان

  سرویس خبری : دام طیور و آبزیان

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *