×
×

پتانسیل بالای تولید یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد

 • کد نوشته: 484585
 • ۱۴ آذر ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، سیداحمد مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران از کاهش قیمت دام خبر داد و گفت: با توجه به واردات گوشت گرم، قیمت دام در یک ماه اخیر روند کاهشی داشته به طوریکه نرخ کنونی هر کیلو گوساله نر به ۱۸۰ تا […]

  پتانسیل بالای تولید یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، سیداحمد مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران از کاهش قیمت دام خبر داد و گفت: با توجه به واردات گوشت گرم، قیمت دام در یک ماه اخیر روند کاهشی داشته به طوریکه نرخ کنونی هر کیلو گوساله نر به ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار تومان رسیده است.

  به گفته او، بر اساس طرح پیشنهادی به دولت هر کیلو گوساله نر ۲۰۰ هزار تومان باید خریداری شود و در مقابل لاشه گوساله ۳۷۵ هزار تومان و گوشت ۴۷۵ هزار تومان باید به مصرف کننده توزیع شود.

  مقدسی ادامه داد: بنابر آمار ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز از طریق گوساله و ۳۰ درصد دام سبک تامین می‌شود.

  رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه نیازی به واردات گوشت نداریم، افزود: دولت در راستای تنظیم بازار باید نسبت به خرید تضمینی، مدیریت بازار و سیاست گذاری اقدام کند تا ابتدا تولیدکننده حفظ شود.

  او گفت: با توجه به پتانسیل صنعت دامداری، ظرفیت تولید بالای یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد که بر این اساس نه تنها نیازی به واردات نداریم، بلکه امکان صادرات وجود دارد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *