×
×

احتمال کاهش قیمت شکر با آغاز برداشت نیشکر

 • کد نوشته: 484283
 • ۱۵ آبان ، ۱۴۰۲
 • ۰
 •  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، غلامحسین بهمنی گفت: بنابر آمار ۶ ماهه گمرک ۳۱۴ هزار تن شکر وارد شده است. او با بیان اینکه سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن شکر وارد می شود، افزود: با احتساب ۳۱۴ هزار تن شکر، مابقی کسری نیاز کشور تا […]

  احتمال کاهش قیمت شکر با آغاز برداشت نیشکر
 •  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، غلامحسین بهمنی گفت: بنابر آمار ۶ ماهه گمرک ۳۱۴ هزار تن شکر وارد شده است.

  او با بیان اینکه سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن شکر وارد می شود، افزود: با احتساب ۳۱۴ هزار تن شکر، مابقی کسری نیاز کشور تا پایان سال وارد می شود.

  بهمنی ادامه داد: با توجه به فصل برداشت و عرضه چغندر و نیشکر از شهریور، در نیمه دوم سال کمبودی در عرضه شکر نداریم.

  دبیر اسبق تصفیه کنندگان شکر، مصرف روزانه شکر در نیمه نخست سال را ۷ تا ۸ هزارتن و نیمه دوم سال ۶ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: با توجه به پیک مصرف شکر در نیمه نخست سال برنامه ریزی برای واردات باید به گونه ای تنظیم شود که شکر در فروردین ماه کافی باشد.

  او ادامه داد: قیمت مصوب هرکیلو شکر تولید داخل برای کارخانجات ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هرکیلو شکر بسته بندی در خرده فروشی ها ۳۴ هزارتومان است.

  بهمنی قیمت جهانی هرتن شکر تحویل بنادر را حدود ۶۶۰ یورو اعلام کرد و گفت: بنابر اتخاذ سیاست های اخیر وکاهش قیمت جهانی، بازار شکر به تعادل رسیده است و پیش بینی می شود که با عرضه نیشکر در روزهای آتی، قیمت شکر کاهش یابد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *