×
×

افزایش ۲ دلاری قیمت جهانی گندم در هر تن

 • کد نوشته: 477535
 • ۲۰ بهمن ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) از شرکت بازرگانی دولتی ایران، شاخص قیمت جهانی گندم در هفته منتهی به ۷ فوریه از ۲۸۸ دلار (هفته گذشته) به ۲۹۰ دلار در هر تن رسید. این افزایش شاخص در حالی اتفاق افتاد که قیمت گندم روسیه از ۳۳۲ به ۳۲۳ دلار در هر تن […]

  افزایش ۲ دلاری قیمت جهانی گندم در هر تن
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) از شرکت بازرگانی دولتی ایران، شاخص قیمت جهانی گندم در هفته منتهی به ۷ فوریه از ۲۸۸ دلار (هفته گذشته) به ۲۹۰ دلار در هر تن رسید.

  این افزایش شاخص در حالی اتفاق افتاد که قیمت گندم روسیه از ۳۳۲ به ۳۲۳ دلار در هر تن در هفته منتهی به ۷ فوریه رسید.

   قیمت گندم مبدا آلمان نیز از ۳۲۷ به ۳۲۵ دلار و اتحادیه اروپا نیز مانند روسیه افت ۹ دلاری داشت و ۳۲۷ دلار در هر تن قیمت را تجربه کرد. قیمت گندم فرانسه نیز از ۳۱۸ هفته گذشته دست‌ِکم کاهش ۶ دلاری را ثبت کرد.

   با وجود کاهش قیمت این محصول در مبادی روسیه آلمان، اتحادیه اروپا و فرانسه اما در هفته یاد شده قیمت گندم کانادا، استرالیا و آمریکا افزایشی شده تا شاخص جهانی را ۲ واحد بهبود دهد.

   بر اساس اخبار منتشر شده، صادرات گندم روسیه در ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در کانال ۲۶ میلیون تن کاهشی بود؛ اما پیش‌بینی شده روسیه که یکی از بزرگترین کشورهای تولید و صادرکننده این محصول در جهان است صادراتش تا پایان سال جاری به ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

   در هفته منتهی به ۷ فوریه شاخص قیمت جهانی ذرت و جو نیز افزایش یافت. ذرت  به ۳۰۴ دلار در هر تن و جو نیز با رشد ۶ دلاری به ۳۰۰ دلار در هر تن رسید.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *