×
×

برنامه‌ریزی برای افزایش عملکرد محصولات پاییزه در خوزستان

 • کد نوشته: 484408
 • ۲۸ آبان ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، مجید نبی پور در حاشیه جلسه ستاد فنی زراعت، اظهار کرد: خوزستان انبار غله کشور است و نگاه دولت به بخش کشاورزی استان ویژه است. وی افزود: با توجه به اینکه امکان افزایش سطح زیر کشت پاییزه وجود ندارد در تلاش هستیم عملکرد […]

  برنامه‌ریزی برای افزایش عملکرد محصولات پاییزه در خوزستان
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، مجید نبی پور در حاشیه جلسه ستاد فنی زراعت، اظهار کرد: خوزستان انبار غله کشور است و نگاه دولت به بخش کشاورزی استان ویژه است.

  وی افزود: با توجه به اینکه امکان افزایش سطح زیر کشت پاییزه وجود ندارد در تلاش هستیم عملکرد محصول در واحد سطح را افزایش دهیم و در همین راستا موانع افزایش تولید از جمله آفات و بیماری‌ها را شناسایی و جهت پیشگیری از این موانع برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.

  نبی پور بیان کرد: زمان استفاده و کیفیت نهاده‌ها در افزایش عملکرد بسیار موثر خواهد بود. به همین دلیل با اجرای برنامه‌های آموزشی و انتقال یافته‌ها کشاورزان را برای رسیدن به این اهداف یاری خواهیم داد.

  وی با اشاره به توزیع مطلوب کودهای موردنیاز کشاورزان در استان گفت: فقط ۱۰ درصد از کودهای اختصاص یافته در انبارها باقی مانده است.

  نبی پور با اشاره به اجرای آبیاری زیر زمینی به صورت پایلوت در استان گفت: روش زیرزمینی در حال حاضر در باغات استفاده می‌شود و در صورت موفق بودن این طرح، در مزارع نیشکری به اجرا درخواهد آمد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *