×
×

بیش از ۹۰ درصد ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی تولید داخلی است

 • کد نوشته: 476377
 • ۱۵ آذر ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • به گزارش ایرانفودنیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، «فریبرز  عباسی»  در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات و سامانه‌های نوین آبیاری که در محل این نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، افزود: همچنین حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد لوازم و تجهیزات سامانه‌های نوین آبیاری که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته، تولید داخل هستند و به […]

  بیش از ۹۰ درصد ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی تولید داخلی است
 • به گزارش ایرانفودنیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، «فریبرز  عباسی»  در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات و سامانه‌های نوین آبیاری که در محل این نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، افزود: همچنین حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد لوازم و تجهیزات سامانه‌های نوین آبیاری که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته، تولید داخل هستند و به طور موردی برخی از تجهیزات وارداتی نیز از سوی شرکت‌های داخلی که نمایندگی دارند، ارایه می‌شود. 

  وی درباره کیفیت این محصولات گفت: لوازم و تجهیزات سامانه های نوین آبیاری تولید داخل دارای کیفیت به نسبت خوبی هستند و از زوایای مختلفی ارزیابی می شوند به طوری که این تولیدات دارای گواهی کنترل کیفیت هستند و بسیاری از آنها پس از بررسی از سازمان ملی استاندارد، تاییدیه دریافت می کنند.

  عباسی با بیان اینکه تولیدات کارخانه‌ها و کارگاه‌های تجهیزات و لوازم سامانه‌های نوین آبیاری به طور فصلی و مستمر ارزیابی می شوند، افزود: علاوه بر این، ما نیز مشاور ناظران کنترل کیفی داریم که از محصولات نمونه گیری کرده و کیفیت آنها را کنترل می کنند.

  وی درباره تامین مواد اولیه تجهیزات و لوازم سامانه های نوین آبیاری تصریح کرد: بخش زیادی از مواد اولیه مورد مصرف در سامانه های نوین آبیاری از جنس پلیمری هستند و در این زمینه ایران خودکفا است و وابستگی به خارج نداریم.

  مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: تجهیزات و لوازم سامانه های نوین آبیاری تولید داخل در مواردی خاص به کشورهای همسایه از جمله عراق، آذربایجان، افغانستان، ارمنستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

  وی با بیان اینکه نمایشگاه سامانه های نوین آبیاری در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعداد بازدیدکنندگان کمتری برگزار شد، گفت: امسال با حضور وزیر جهاد کشاورزی و همزمانی با روز جهانی خاک، پیش بینی می کنیم بازدیدکنندگان بیشتری از لوازم و تجهیزات نوین آبیاری در نمایشگاه بین المللی تهران دیدن کنند.

  عباسی افزود: دانشجویان، کارشناسان، بهره برداران و بخش خصوصی می توانند در این نمایشگاه با آخرین فناوری ها در حوزه سامانه های نوین آبیاری و ادوات و ماشین های کشاورزی آشنا شوند.

  ششمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، سامانه نوین آبیاری، ماشین آلات، نهاده ها و کشت های گلخانه ای با حضور ۱۰۰ شرکت داخلی تولیدکننده تجهیزات و لوازم آبیاری از امروز ۱۴ آذرماه به مدت چهار روز در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

  امسال این نمایشگاه در وسعت ۹ هزار متر مربع و در دو سالن ۴۰ و ۴۴ برپا شده است و علاقه مندان می توانند تا ۱۷ آذرماه از ساعت ۹ تا ۱۷ از فناوری ها، لوازم و تجهیزات نوین در حوزه آبیاری دیدن کنند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *