×
×

تصمیم‌گیری در مورد قیمت گندم به هفته‌ آینده موکول شد

 • کد نوشته: 483702
 • ۸ شهریور ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، قاسم پیشه‌ور با اعلام این خبر گفت:جلسه شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی دوشنبه این هفته برگزار شد، اما مصوبه‌ای نداشت زیرا در مورد تعیین قیمت پایه گندم نظرات متفاوت بود. وی ادامه داد: قرار شد مجددا جلسه کارشناسی برگزار و قیمت پایه سال […]

  تصمیم‌گیری در مورد قیمت گندم به هفته‌ آینده موکول شد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، قاسم پیشه‌ور با اعلام این خبر گفت:جلسه شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی دوشنبه این هفته برگزار شد، اما مصوبه‌ای نداشت زیرا در مورد تعیین قیمت پایه گندم نظرات متفاوت بود.

  وی ادامه داد: قرار شد مجددا جلسه کارشناسی برگزار و قیمت پایه سال ۱۴۰۲ مشخص شود و بعد از آن برای قیمت گندم در سال ۱۴۰۳ تصمیم‌گیری شود.

  رئیس اتاق اصناف کشاورزی اضافه کرد: در آخرین جلسه‌ای که امسال در اردیبهشت برگزار شد قیمت پایه گندم براساس تورم و افزایش قیمت کود از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۵ هزار تومان رسید، ولی سرپرست وقت وزارت جهادکشاورزی فرصت نکرد مصوبه را اعلام کند و بعد از معرفی وزیر جدید جهادکشاورزی نیز اعلام قیمت به تاخیر افتاد.

  وی تصریح کرد: پیشنهاد اتاق اصناف کشاورزی برای قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۳، به ازای هر کیلو ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان است که این قیمت بر اساس آنالیزهای انجام شده شامل هزینه تولید و سود متعارف است.

  پیشه‌ور عنوان کرد: این یک قیمت پیشنهادی است و هنور در شورا تایید نشده است.

  رئیس اتاق اصناف کشاورزی با بیان اینکه به احتمال زیاد تا هفته آینده قیمت خرید تضمینی گندم مشخص می‌شود، گفت:بعد از تعیین قیمت گندم قیمت سایر محصولات نیز مشخص خواهد شد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *