×
×

تولید تخم مرغ به ۱۰۵ هزارتن می‌رسد

 • کد نوشته: 483796
 • ۲۰ شهریور ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۴ هزارتومان است که کماکان ۳ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود. او با بیان اینکه ۶۰ درصد نیاز مردم از طریق فروشگاه های زنجیره ای و میادین تامین […]

  تولید تخم مرغ به ۱۰۵ هزارتن می‌رسد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۴ هزارتومان است که کماکان ۳ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

  او با بیان اینکه ۶۰ درصد نیاز مردم از طریق فروشگاه های زنجیره ای و میادین تامین می شود، افزود: تخم مرغ در میادین ۱۰ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود که براین اساس عرضه هر عدد تخم مرغ فله بالاتر از ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۶۰۰ تومان گرانفروشی است.

  کاشانی با بیان اینکه تولید تخم مرغ وضعیت مطلوبی ندارد، گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان شهریور به ۱۰۵ هزارتن برسد که با افزایش تقاضا ۱۰۰ تا ۱۰۱ هزارتن از این مصرف خواهد شد.

  رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه صادرات تخم مرغ بصورت محدود در حال انجام است، گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۷۵ هزارتن تخم مرغ صادر شده است.

  او گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید امیدواریم که نرخ مصوب تخم مرغ تا پایان هفته از سوی وزارت جهاد اصلاح شود.  قیمت  پیشنهادی اتحادیه برای هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان است که براین اساس نرخ تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۲ درصد افزایش می یابد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *