×
×

تولید گندم به ۱۰ میلیون تن می رسد

 • کد نوشته: 478942
 • ۷ خرداد ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، علیقلی ایمانی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۱۰۰ هزار تن رشد داشته است. به گفته […]

  تولید گندم به ۱۰ میلیون تن می رسد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، علیقلی ایمانی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۱۰۰ هزار تن رشد داشته است.

  به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که میزان تولید گندم به حدود ۱۰ میلیون تن برسد که در صورت تسریع پرداخت مطالبات میزان خرید به ۶ میلیون تن برسد.

  ایمانی می گوید، با اصلاح نظام یارانه و توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه دیگر گندم تولیدی وارد چرخه خوراک دام و طیور نمی‌شود، اما با تاخیر در پرداخت مطالبات پای دلالان به چرخه خرید باز می شود.

  مدیر عامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به آنکه در اکثر استان ها پس از برداشت گندم کشت دوم انجام می شود، لذا کشاورزان نیازمند نقدینگی هستند که تاخیر در پرداخت ها اثر سو بر کشت دوم دارد.

  بنابر آمار بازرگانی دولتی پارسال ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که امسال با اصلاح قیمت خرید پیش بینی می شود که در صورت تسریع در پرداخت مطالبات میزان خرید به ۶ تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *