×
×

جلوی واردات برنج را بگیرید

 • کد نوشته: 479722
 • ۳ مرداد ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید جلوی واردات برنج گرفته شود. به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، ابراهیم نجفی در جلسه علنی در تذکری گفت؛ تا زمانی که برنج در دست واسطه و دلال بود کسی به مصرف‌کننده فکر نمی‌کرد اما وقتی برنج […]

  جلوی واردات برنج را بگیرید
 • نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید جلوی واردات برنج گرفته شود.

  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، ابراهیم نجفی در جلسه علنی در تذکری گفت؛ تا زمانی که برنج در دست واسطه و دلال بود کسی به مصرف‌کننده فکر نمی‌کرد اما وقتی برنج به کیلویی ۱۳۰ هزار تومان رسید شرایط تغییر کرد؛ امروز کشاورزان و برنجکاران باید حاصل دسترنج خود را بگیرند اما با واردات بی‌رویه احتمال نابود شدن محصولات داخلی و ایجاد مشکل برای کشاورزان وجود دارد.

  وی افزود: از طرف دیگر از روز گذشته با تصمیم ستاد تنظیم بازار و اعلام سازمان گمرک برخلاف قوانین بالادستی و حتی برخلاف رویه سال‌های قبل ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت برداشته شده که باعث نگرانی شدید کشاورزان است. در قانون صادرات و واردات کشور به دولت تعیین تکلیف شده که ترخیص برنج از زمان اول مرداد ماه تا پایان آبان ماه ممنوع است.

  بر اساس اصلاح قانون تضمین محصولات کشاورزی، هرگونه سیاست حمایتی در بازار محصولات از جمله برنج باید صورت گیرد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *