×
×

خرید تضمینی گندم از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گذشت

 • کد نوشته: 9305
 • ۱۸ مرداد ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • علی خان محمدی مدیر عامل مجمع ملی نخبگان کشاورزی ، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. نیازی به واردات گندم نداریم او […]

  خرید تضمینی گندم از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گذشت
 • علی خان محمدی مدیر عامل مجمع ملی نخبگان کشاورزی ، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

  نیازی به واردات گندم نداریم

  او افزود: با توجه به روند فعلی پرداخت مطالبات پیش بینی می‌شود که میزان خرید از ۱۰ میلیون تن فراتر رود که با وجود ذخیره سازی مناسب در سیلوها، نیازی به واردات نداریم.

  خان محمدی ادامه داد: با وجود شرایط مساعد اقلیمی برآورد می‌شود که تولید گندم از ۱۳.۵ تا ۱۴ میلیون تن فراتر رود که در صورت تحقق این میزان خودکفایی استمرار خواهد یافت.  دبیر اجرایی بنیاد ملی گندمکاران قیمت منطقی خرید تضمینی هر کیلو گندم برای سال زراعی آینده را ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، تورم و احتساب ۱۵ درصد سود منطقی برای کشاورزان انتظار می‌رود دولت یک ماه قبل از آغاز فصل زراعی قیمت واقعی خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام کند تا کشاورزان بتوانند تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

  مدیر عامل مجمع ملی نخبگان بخش کشاورزی در پایان تصریح کرد: در شرایط فعلی تحریم و با توجه به تلاطماتی که در بازار اقتصاد وجود دارد، انتظار می‌رود دولت با عمل کردن به وعده‌های خود مبنی بر اعلام به موقع قیمت، از کشاورزان حمایت کند تا امنیت غذایی کشور حفظ شود.

  باشگاه خبرنگاران جوان

  سرویس خبری : کشاورزی و باغبانی

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *