×
×

خرید ۳۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلانی و مازندرانی

 • کد نوشته: 482388
 • ۱۷ اردیبهشت ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) از وزارت جهادکشاورزی، حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور در گفتگو با خبرنگار ما از رکورد بی‌سابقه برداشت چای در یک روز خبر داد و گفت: طی یک روز ۴ هزار و ۵۱۷ تن برگ سبز چای از باغات چای استان گیلان و مازندران برداشت […]

  خرید ۳۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلانی و مازندرانی
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) از وزارت جهادکشاورزی، حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور در گفتگو با خبرنگار ما از رکورد بی‌سابقه برداشت چای در یک روز خبر داد و گفت: طی یک روز ۴ هزار و ۵۱۷ تن برگ سبز چای از باغات چای استان گیلان و مازندران برداشت شده است.

  وی با اشاره به اجرای عملیات به‌زراعی و به‌باغی در باغات چای، یادآور شد: شاهد رکورد برداشت چای در یک روز در کشور بودیم که طی ۱۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

  رئیس سازمان چای کشور درباره پرداخت مطالبات چایکاران گفت: تاکنون ۱۳ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است و این پرداخت تا چند روز آینده به حدود ۵۰ میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

  وی با اشاره به میزان خرید برگ سبز چای، تصریح کرد: تاکنون ۳۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلانی و مازندرانی خریداری شده که ارزش ریالی آن ۴۱۵ میلیارد تومان است.

  جهانساز با بیان اینکه ۹۹ درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یک بوده؛ میزان چای خشک استحصالی را ۶هزار و ۶۹۳ تن عنوان کرد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *