×
×

خوزستان، رکورددار تولید و خرید خرما

 • کد نوشته: 480332
 • ۵ آبان ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • محمد حسنی نسب در نخستین همایش نخلستان در نوار مرزی جنوب غرب کشور که امروز در سالن همایش‌های منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار کرد: منطقه آزاد اروند یکی از مهمترین مناطق ژنتیکی خرمای جهان بوده و از لحاظ تنوع ارقام، ٧۵ رقم خرما دارد. وی افزود: امسال رکورد تولید خرما با ٢۵۶ هزار تن […]

  خوزستان، رکورددار تولید و خرید خرما
 • محمد حسنی نسب در نخستین همایش نخلستان در نوار مرزی جنوب غرب کشور که امروز در سالن همایش‌های منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار کرد: منطقه آزاد اروند یکی از مهمترین مناطق ژنتیکی خرمای جهان بوده و از لحاظ تنوع ارقام، ٧۵ رقم خرما دارد.

  وی افزود: امسال رکورد تولید خرما با ٢۵۶ هزار تن و  همچنین رکورد خرید توافقی خرما با رکورد ٩۶ هزار تن در اختیار استان خوزستان قرار گرفت.

  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از جهاد کشاورزی خوزستان، حسنی نسب تصریح کرد: شهرستان آبادان نیز رتبه دوم خرید را از آن خود کرده است.

  این همایش به همت قرارگاه محرومیت‌زدایی کربلا و با حضور مسئولین شهری و استانی و کشاورزان و بهره‌برداران منطقه برگزار شد و در پایان این همایش از تعدادی از کشاورزان نمونه شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان تقدیر بعمل آمد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *