×
×

راهکار جدید چین برای تامین خوراک دام/واردات محصولات تراریخته به شرط فرآوری

 • کد نوشته: 476882
 • ۱۱ دی ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) از خبرگزاری فارس، به نقل از بلومبرگ، دولت چین در حال بررسی تایید ایمنی برای ارقام ذرت اصلاح شده ژنتیکی(GMO) است که توسط تولیدکنندگان داخلی آن تولید می شود. بر اساس گزارش بلومبرگ می گوید این اقدام می تواند منجر به کاشت بیشتر این محصول در بزرگترین خریدار ذرت در […]

  راهکار جدید چین برای تامین خوراک دام/واردات محصولات تراریخته به شرط فرآوری
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) از خبرگزاری فارس، به نقل از بلومبرگ، دولت چین در حال بررسی تایید ایمنی برای ارقام ذرت اصلاح شده ژنتیکی(GMO) است که توسط تولیدکنندگان داخلی آن تولید می شود.

  بر اساس گزارش بلومبرگ می گوید این اقدام می تواند منجر به کاشت بیشتر این محصول در بزرگترین خریدار ذرت در جهان شود.

   وزارت کشاورزی چین به دنبال دریافت نظر عمومی در مورد تایید ایمنی سه گونه ذرت GMO و هفت گونه جدید پنبه GMO است. پکن اجازه واردات محصولات GMO را برای فرآوری می دهد و نمی توان از آنها به عنوان بذر استفاده کرد.

  محصولات اصلاح شده ژنتیکی توسط بسیاری از تولیدکنندگان برتر محصولات زراعی جهان از جمله ایالات متحده، برزیل و آرژانتین کشت می شود. کشورهای دیگر استفاده از آنها را به دلیل نگرانی های بهداشتی و زیست محیطی محدود می کنند.

  این اقدام چین در حالی صورت می‌گیرد که این کشور مقدار زیادی ذخایر غلات از سراسر جهان برای تغذیه گله های خوک خود که هنوز در حال بهبودی از بیماری تب خوکی آفریقایی هستند، خریداری کرده است. پکن در سال گذشته بیشتر بر امنیت غذایی خود از جمله خودکفایی بیشتر در غلات تمرکز  کرده بود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *