×
×

رشد ۲۸ درصدی خرید گندم نسبت به پارسال

 • کد نوشته: 479492
 • ۱۵ تیر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار میزان خرید گندم نسبت به پارسال، ۲۸ درصد رشد داشته است. به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عطااله هاشمی گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر […]

  رشد ۲۸ درصدی خرید گندم نسبت به پارسال
 • رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار میزان خرید گندم نسبت به پارسال، ۲۸ درصد رشد داشته است.

  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عطااله هاشمی گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به پارسال ۲۸ درصد رشد داشته است.

  به گفته او، ۲۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران باقی مانده که رئیس بانک کشاورزی قرار است ۱۵ هزار میلیارد تومان از سپرده های ارزی را نزد بانک‌ مرکزی کسر و به حساب بازرگانی دولتی واریز کند.

  آقای هاشمی می گوید: با توجه به شرایط مساعد خرید پیش بینی می شود که در صورت تسریع در پرداخت مطالبات، میزان خرید به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد.

  رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: اگر میزان تولید به ۱۰ میلیون تن برسد که در صورت تحقق نسبت به پارسال ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته، که با این وجود حداقل ۲ میلیون تن از میزان واردات کاسته می شود.

  بنابر آمار پارسال ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تن گندم‌ خریداری شده که در صورت تحقق پیش بینی ها میزان خرید ۲ میلیون تن از سال قبل بیشتر خواهد بود.

  طبق گفته بنیاد ملی گندمکاران پارسال ۷ میلیون تن گندم وارد شده که امسال با افزایش میزان خرید پیش بینی می شود واردات ۲ میلیون تن کاهش یابد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *