×
×

صادرات فلفل گلخانه‌ای به آسیا و اروپا آغاز شد

 • کد نوشته: 484551
 • ۱۲ آذر ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از مهر، صادرات ۳۰ هزار تن انواع فلفل به کشورهای اروپایی و آسیایی آغاز شد. بیش از ۹۵ درصد فلفل گلخانه‌ای تولید شده به روسیه، ارمنستان، گرجستان، عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورها صادر می‌شود. پیمان نامور، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد […]

  صادرات فلفل گلخانه‌ای به آسیا و اروپا آغاز شد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از مهر، صادرات ۳۰ هزار تن انواع فلفل به کشورهای اروپایی و آسیایی آغاز شد. بیش از ۹۵ درصد فلفل گلخانه‌ای تولید شده به روسیه، ارمنستان، گرجستان، عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورها صادر می‌شود. پیمان نامور، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در این خصوص گفت: جنوب کرمان با بیش از ۲۸۰۰ هکتار انواع خیار سبز، فلفل، بادمجان، گوجه فرنگی و توت فرنگی مقام اول تولید محصولات گلخانه‌ای در کل کشور را به خود اختصاص داده است.

  وی افزود: از این سطح حدود ۳۰۶ هکتار به کشت انواع فلفل (دلمه‌ای و شمشیری) با تولید بیش از ۳۰ هزار تن اختصاص دارد، به طوری که جنوب‌کرمان، مقام اول سطح و تولید فلفل گلخانه‌ای در بین استان‌های کشور را دارا است.

  وی بیان کرد: از نیمه دوم آبان عملیات برداشت فلفل از گلخانه‌های جنوب کرمان آغاز و تا اواخر اردیبهشت و قبل از شروع گرما ادامه دارد.

  این مقام دولتی ادامه داد: در طول فصل برداشت به طور متوسط از هر هکتار گلخانه فلفل میزان ۱۰۰ تن فلفل دلمه رنگی و میزان ۹۰ تن فلفل شمشیری یا کاپی برداشت و به طور عمده به کشور روسیه صادر می‌شود و با توجه به شرایط منحصر به فرد منطقه جنوب کرمان در فصل تولید فلفل و نور کافی، محصول تولید شده باکیفیت بوده و بازارپسندی زیادی در بین مصرف کنندگان داخلی و خارجی دارد.

  گفتنی است، بیش از ۹۵ درصد فلفل گلخانه‌ای تولید شده به کشورهای روسیه، ارمنستان، گرجستان، عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورها صادر می‌شود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *