×
×

صادرات قارچ تا پایان سال به حدود ۱۲ هزار تن می‌رسد

 • کد نوشته: 484278
 • ۱۵ آبان ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، نیما باغبانی از تعادل قیمت قارچ در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو قارچ سر مزرعه ۸۵ تا ۹۵ هزار تومان است که در خرده فروشی ها برحسب کیفیت ۱۰۵ تا ۱۲۵ هزار تومان عرضه می شود. او […]

  صادرات قارچ تا پایان سال به حدود ۱۲ هزار تن می‌رسد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، نیما باغبانی از تعادل قیمت قارچ در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو قارچ سر مزرعه ۸۵ تا ۹۵ هزار تومان است که در خرده فروشی ها برحسب کیفیت ۱۰۵ تا ۱۲۵ هزار تومان عرضه می شود.

  او از توزیع روزانه ۶۰۰ تن قارچ در سطح کشور خبر داد و گفت: در شرایط کنونی تناسب عرضه  و تقاضا منطقی است.

  باغبانی ادامه داد: با توجه به گرمای بی سابقه تابستان، تولید قارچ ۴۰ درصد کاهش یافته بود که با آغاز فصل سرما ظرفیت تولید مجدد به روال عادی بازگشت.

  دبیر انجمن پرورش قارچ خوراکی از تولید روزانه ۶۰۰ تا ۶۵۰ تن قارچ در کشور خبر داد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید قارچ تا پایان سال به ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار تن برسد.

  او درباره آخرین وضعیت صادرات قارچ گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ارزش صادرات قارچ به ۲ میلیون دلار رسید، درحالیکه مجموع صادرات سال های اخیر ۴ تا ۶ میلیون دلار بوده است. همچنین پیش بینی می شود که صادرات قارچ تا پایان سال به ۱۰ تا ۱۲ هزار تن برسد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *