×
×

ضرورت واردات ماهانه حداقل ۱۵۰ هزار تن برنج

 • کد نوشته: 479592
 • ۲۵ تیر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۴۰۰ هزار تن برنج وارد شده که نسبت به نیاز کشور ۲۰۰ هزار تن کمتر است و ماهانه ۱۵۰ هزار تن برنج باید وارد شود. به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسیح کشاورز گفت: با توجه […]

  ضرورت واردات ماهانه حداقل ۱۵۰ هزار تن برنج
 • دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۴۰۰ هزار تن برنج وارد شده که نسبت به نیاز کشور ۲۰۰ هزار تن کمتر است و ماهانه ۱۵۰ هزار تن برنج باید وارد شود.

  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسیح کشاورز گفت: با توجه به کمبود عرضه برنج ایرانی در پایان فصل، سیستم دلال بازی و نبود برنامه جدی از سوی مسئولان به منظور جلوگیری از گرانفروشی و جولان دلالان منجر به التهاب بازار شده است.

  به گفته او، از ابتدای سال ماهانه حداقل ۱۵۰ هزار تن برنج باید وارد می شد که بنابر آمار تاکنون ۴۰۰ هزار تن وارد شده است که در نتیجه نبود سیاست گذاری صحیح و برنامه ریزی وزارت جهاد، بازار برنج خارجی را دچار چالش می کند.

  کشاورز می گوید: هم اکنون هر کیلو برنج خارجی برای واردکننده ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان تمام می شود که در نهایت با نرخ ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان باید بدست مصرف کننده برسد.

  دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: با توجه به افزایش قیمت جهانی برنج پییش بینی می شود که تا فصل برداشت، قیمت برنج خارجی در بازار داخل نوسانی نداشته باشد.

  انجمن واردکنندگان برنج طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سیاست گذاری و تصمیمات نادرست در تنظیم بازار کالا ،خواستار دخالت بخش خصوصی در تصمیم گیری ها به منظور حفظ آرامش بازار شد تا با استفاده از نظرات بخش خصوصی در شرایط اقتصادی امروز به منظور کاهش هزینه ها و تامین نیاز کسری برنج با خسارت جبران ناپذیری مواجه نشویم.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *