×
×

فدراسیون واردات ایران خواستار رسیدگی به مشکلات ثبت سفارش چای شد

 • کد نوشته: 482751
 • ۹ خرداد ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از روابط عمومی فدراسیون واردات ایران، چای یکی از پر مصرف ترین نوشیدنی‌ها در کشور است، مصرف سرانه این محصول حدود ۱.۴ کیلوگرم و کل مصرف چای در کشور حدود ١٠٠ هزار تن است. فدراسیون واردات در نامه‌ای به قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی […]

  فدراسیون واردات ایران خواستار رسیدگی به مشکلات ثبت سفارش چای شد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از روابط عمومی فدراسیون واردات ایران، چای یکی از پر مصرف ترین نوشیدنی‌ها در کشور است، مصرف سرانه این محصول حدود ۱.۴ کیلوگرم و کل مصرف چای در کشور حدود ١٠٠ هزار تن است.

  فدراسیون واردات در نامه‌ای به قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی به بیان برخی چالش‌های موجود این محصول پرداخته است.

  فرهاد آگاهی، رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات ایران در نامه‌ای به علیرضا پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی نوشت؛ به دنبال اقدام سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص ارز به یک مجموعه خاص برای واردات چای، طی ۶ ماه اخیر ثبت سفارش چای برای واردکنندگان دیگر به طور کامل متوقف شده است و از ابتدای سال جاری تا کنون هیچ محصولی وارد کشور نشده است و با توجه به نیاز سالانه حدود ۹۰ هزار تن چای وارداتی به کشور، بیم آن می‌رود بازار چای کشور با مشکل کمبود و گرانی مواجه شود.

  در بخش دیگری از این نامه آمده است؛ این اتفاق در حالی است که تجار ایران به منظور تامین نیاز چای کشور طی سال گذشته اقدام به سفارش و خرید کالا در بازار بین المللی کرده‌اند که در صورت عدم حل مشکل ثبت سفارش چای، اعتبار تجار و فعالان صنعت چای در بازار جهانی با خدشه جدی مواجه شده و ضرر و زیان سنگینی را متحمل می‌شوند.

  همچنین در این نامه از قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی خواسته شده است تا به منظور جلوگیری از نابسامانی در بازار چای و تنظیم بازار این محصول، مشکل عدم ثبت سفارش چای رفع شود.

  فدراسیون واردات ایران خواستار رسیدگی به مشکلات ثبت سفارش چای شد

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *