×
×

قیمت جوجه یکروزه کماکان بیش از ۲ برابر نرخ مصوب

 • کد نوشته: 476665
 • ۲۷ آذر ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • حبیب اسداله نژاد مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه یکروزه ۹ هزار تومان و همچنان بالاتر از نرخ مصوب است. او ادامه داد: با توجه به عرضه جوجه ۲ برابر نرخ مصوب تنها راه حل کنترل قیمت، عرضه از طریق سامانه بازارگاه یا توزیع از طریق اتحادیه است […]

  قیمت جوجه یکروزه کماکان بیش از ۲ برابر نرخ مصوب
 • حبیب اسداله نژاد مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه یکروزه ۹ هزار تومان و همچنان بالاتر از نرخ مصوب است.

  او ادامه داد: با توجه به عرضه جوجه ۲ برابر نرخ مصوب تنها راه حل کنترل قیمت، عرضه از طریق سامانه بازارگاه یا توزیع از طریق اتحادیه است تا جوجه در اختیار مرغداران قرار گیرد.

  اسداله نژاد گفت: هر زمانی که جهاد کشاورزی تصمیماتی در خصوص عرضه جوجه یکروزه اتخاذ کند، اتحادیه آمادگی عرضه را دارد.

  مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با ازدیاد تقاضا برای جوجه ریزی برای ایام عید و افزایش سودجویی این احتمال وجود دارد که قیمت جوجه یکروزه به ۲ برابر نرخ فعلی برسد.

  به گفته او، با افزایش هزینه تولید ناشی از قیمت بالای جوجه یکروزه، در نهایت قیمت تمام شده بالا می‌رود که این امر تامین معیشت مردم را دچار مشکل می‌کند.

  مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با وجود آنکه اصلی‌ترین مولفه تولید جوجه یکروزه است، از این رو باید تلاش شود تا جوجه با نرخ مصوب به دست مرغدار و مرغ با نرخ منطقی در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

  او از توزیع ۷ هزار تن مرغ در سطح بازار خبر داد و گفت: با توجه به مازاد تولید، پشتیبانی امور دام اقدام به جمع آوری و خرید تضمینی مرغ مازاد کرده است.

  این مقام مسئول ادامه داد: با ورود شرکت پشتیبانی امور دام به امر خرید، روند کاهشی قیمت متوقف شده است.

  اسداله نژاد گفت: بنابر بررسی‌های صورت گرفته از محل جوجه ریزی آبان و آذر ۱۰۰ هزار تن مرغ مازاد داریم که باید جمع آوری شود، همچنین سیاست واردات مرغ منجمد جهت تنظیم بازار به منظور ذخایر استراتژیک باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *