×
×

قیمت جوجه یک‌روزه به نصف نرخ مصوب رسید

 • کد نوشته: 479978
 • ۱۶ شهریور ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه گفت: با اصلاح نظام یارانه و کاهش تقاضا برای خرید مرغ، قیمت جوجه کماکان با نرخ مصوب اختلاف دارد. به گزارش پایگاه خبری علوم‌وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا صدیق پور‌ گفت: متوسط قیمت کنونی هر قطعه جوجه یک‌روزه ۶ تا ۷ هزار تومان است که […]

  قیمت جوجه یک‌روزه به نصف نرخ مصوب رسید
 • دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه گفت: با اصلاح نظام یارانه و کاهش تقاضا برای خرید مرغ، قیمت جوجه کماکان با نرخ مصوب اختلاف دارد.

  به گزارش پایگاه خبری علوم‌وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا صدیق پور‌ گفت: متوسط قیمت کنونی هر قطعه جوجه یک‌روزه ۶ تا ۷ هزار تومان است که کماکان ۵ تا ۶ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

  به گفته او، با اصلاح نظام یارانه و کاهش تقاضا برای خرید مرغ، تولید جوجه از ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون قطعه به ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون قطعه کاهش یافت که با اجرای طرح کارت پروتئین، مصرف مجدد به شرایط عادی باز می‌گردد.

  صدیق پور می‌گوید: بعد از مردمی سازی یارانه ها، تولیدکنندگان جوجه ماهانه حداقل هزار میلیارد تومان متضرر شدند چرا که هر قطعه جوجه را از رایگان تا حداکثر ۲ هزار تومان عرضه می‌کردند.

  دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه گفت: بنابر وعده تیم اجرایی دولت قرار است در پایان شهریور تجدید نظری در قیمت مرغ، تخم مرغ و به تبع آن جوجه اتفاق بیفتد که در صورت فراهم‌نشدن زیرساخت ها، افزایش قیمت منجر به کاهش تقاضا و حذف گله های تولید می شود.

  بنابر آمار مرکز پژوهش های مجلس با اصلاح نظام یارانه تقاضا برای خرید مرغ ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش یافت که این‌ موضوع منجر به زیان تولیدکنندگان شد و به رغم بهبود قیمت جوجه نسبت به قبل، باز هم تولیدکنندگان ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان در ماه از محل اختلاف قیمت جوجه با نرخ مصوب متحمل زیان هستند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *