×
×

قیمت محصولات پروتئینی در بازار/قیمت ماهی وارداتی دو برابر داخلی است

 • کد نوشته: 6209
 • ۲۲ آبان ، ۱۳۹۸
 • ۰
 • به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قیمت مرغ در بازار نسبت به هفته گذشته در هر کیلو یک هزار تومان کاهش یافته و قیمت گوشت قرمز هم میل به کاهش دارد. گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است امروز در بازار تهران هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رود، قیمت سایر قسمت‌های […]

  قیمت محصولات پروتئینی در بازار/قیمت ماهی وارداتی دو برابر داخلی است
 • به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قیمت مرغ در بازار نسبت به هفته گذشته در هر کیلو یک هزار تومان کاهش یافته و قیمت گوشت قرمز هم میل به کاهش دارد.

  گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است امروز در بازار تهران هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رود، قیمت سایر قسمت‌های مرغ هم به این ترتیب است.

  ران مرغ بدون کمر ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان، سینه مرغ ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان، سینه کبابی ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان، فیله مرغ ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان،‌ کتف وبال ۱۴ هزار تومان،‌گردن مرغ ۵ هزار تومان، ساق مرغ ۲۲ هزار تومان، دل مرغ ۸ هزار تومان، پای مرغ ۵ هزار و ۵۰۰ تومان‌، سنگدان مرغ ۶۵۰۰ تومان و جگر ۳۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

  قیمت مرغ هفته گذشته تا کیلویی ۱۳۷۰۰ تومان افزایش یافته بود که با عرضه در بازار قیمت در هفته جاری کاهش یافته است.

  * قیمت گوشت گوساله ۷۰ هزار تومان

  گزارش میدانی خبرگزاری فارس حاکی است، قیمت هر کیلو ران و دست گوشت گوساله در بازار کیلویی ۷۶ هزار تومان به فروش می‌رسد. گوشت مخلوط گوساله کیلویی ۷۰ هزار تومان است. همچنین گوشت چرخ کرده گوساله ۵۸ هزار تومان و گوشت منجمد کیلویی ۵۲ هزار تومان به فروش می‌رود.

  دامداران می گویند مازاد تولید دارند و دام های آنها در دامداری‌ها انباشته شده و خریداری برای آنها پیدا نمی‌شود و این در حالی است که قیمت بازار همچنان چسبندگی خود را حفظ کرده و قطره چکانی پایین می‌آید. افزایش تولید و انباشت در دامداری‌ها را معاون وزیر جهاد کشاورزی هم تائید کرده است. 

  متولیان تنظیم بازار با خرید از دامدار و عرضه در بازار می‌توانند قیمت گوشت را کاهش دهند. دامداران اعلام کرده بودند قیمت گوشت را تا کیلویی ۶۵ هزار تومان می‌توانند کاهش دهند.

  * ماهی قزل‌آلا ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان

  گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است هر کیلو ماهی قزل‌آلا ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رود.

  ایران در تولید ماهی قزل‌آلا در دنیا جایگاه نخست را دارد. همچنین ماهی تیلاپیا کیلویی ۵۳ هزار تومان به فروش می‌رود،

  ایران وارد کننده این نوع ماهی است. 

  جای تعجب است ایران با ظرفیت‌ها و ذخایر بسیار شگرف در تولید ماهی و داشتن جایگاه نخست تولید ماهی قزل‌آلا در جهان چرا باید ماهی تیلاپیا با کیلویی ۵۳ هزار تومان وارد کند.

  گفته می‌شود ماهی تیلاپیا مهاجم است و به محیط زیست آسیب می‌رساند و به دیگر ماهی‌ها حمله‌ور شده و از آنها استفاده می‌کند.

  خبرگزاری فارس

  سرویس خبری : دام ،طیور و آبزیان

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *