×
×

میوه ۱۰ درصد ارزان شد

 • کد نوشته: 479431
 • ۱۲ تیر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به افزایش چندبرابری عرضه ناشی از تولید همزمان محصول از استان ها، قیمت میوه نسبت به هفته قبل کاهش یافته است. به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران‌ جوان، مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به افزایش ۲ تا ۳ برابری محصول، […]

  میوه ۱۰ درصد ارزان شد
 • رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به افزایش چندبرابری عرضه ناشی از تولید همزمان محصول از استان ها، قیمت میوه نسبت به هفته قبل کاهش یافته است.

  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران‌ جوان، مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به افزایش ۲ تا ۳ برابری محصول، قیمت محصولات نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.

  او قیمت هر کیلو آلو قطره طلا را ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، هلو را ۸ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل را ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، آلبالو را ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان و گیلاس را ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

  محصولقیمت هر کیلوگرم
  آلو قطره طلا ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
  هلو۸ تا ۲۰ هزار تومان
  شلیل۱۳ تا ۱۸ هزار تومان
  آلبالو۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
  گیلاس۳۰ تا ۵۰ هزار تومان

  دارایی نژاد می‌گوید: هم اکنون هر کیلو زردآلو ۱۵ تا ۵۰ هزار تومان، انگور یاقوتی ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان، گوجه سبز ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، هندوانه ۴ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی ۶ تا ۸ هزار تومان، ملون ۵ تا ۸ هزار تومان، جانا ۶ تا ۸ هزار تومان، خربزه ۷ تا ۱۰ هزار تومان و گرمک ۷ تا ۱۲ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در خرده فروشی عرضه می شود.

  رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت کنونی هر کیلو موز هندی را ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان و هر کارتن آناناس را ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

  طالبی۶ تا ۸ هزار تومان
  توت فرنگی۴۰ تا ۸۰ هزار تومان
  گوجه سبز۲۰ تا ۳۵ هزار تومان
  سیب گلاب۳۰ تا ۵۰ هزار تومان
  انگور یاقوتی۲۵ هزار تا ۴۰ هزار تومان
  ملون۵ تا ۸ هزار تومان
  خربزه۷ تا ۱۰ هزار تومان
  گرمک ۷ تا ۱۲ هزار تومان

  گزارش های میدانی نشان می دهد که قیمت هر کیلو آلو قطره طلا ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، شلیل ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، هلو ۲۰ تا ۴۵ هرار تومان، آلبالو ۳۵ تا ۷۰ هزار تومان، گیلاس ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، زردآلو  ۳۰ تا ۹۰ هزار تومان، ملون ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، طالبی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، هندوانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان و خربزه ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان است‌.

  رئیس اتحادیه بارفروشان اذعان می کند که امسال به سبب افزایش ۱.۵ برابری تولید میوه نه تنها کمبودی در عرضه نداریم، بلکه به سبب ازدیاد عرضه و گرمای هوا روند کاهشی قیمت استمرار می‌ یابد.

  مسئولان اتحادیه میوه و سبزی و تشکل های تولیدی بر این باورند که در سبد غذایی خانوار، میوه ارزانترین محصول است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *