×
×

واردات برنج ۳۱ درصد کاهش یافت

 • کد نوشته: 483427
 • ۹ مرداد ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، بر اساس اعلام گمرک ایران، ارزش واردات برنج در ۴ ماهه امسال حدود ۶۰۱ میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال قبل ۴۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. این گزارش با اشاره به اینکه موافقت با ورود و میزان ثبت […]

  واردات برنج ۳۱ درصد کاهش یافت
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، بر اساس اعلام گمرک ایران، ارزش واردات برنج در ۴ ماهه امسال حدود ۶۰۱ میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال قبل ۴۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

  این گزارش با اشاره به اینکه موافقت با ورود و میزان ثبت سفارش برنج و شرایط واردات آن در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است، در خصوص میزان واردات برنج در سال ۱۴۰۱ می‌افزاید: در ۱۲ ماهه سال گذشته در مجموع یک میلیون و ۷۷۹ هزار تن برنج به ارزش ۲ میلیارد و ۱۳۷ میلیون دلار وارد کشور شد که از حیث وزن ۱۰۹ درصد و از لحاظ ارزش ۱۹۲ درصد افزایش داشت.

  این گزارش آمار واردات برنج در جریان تشریفات ترخیص تا ۴ مرداد را ۶۳ هزار تن بیان کرد و گفت: به رغم اینکه تشریفات این میزان برنج در گمرکات در حال انجام است ولی تا پایان آبان ماه اجازه خروج از گمرک را نخواهد داشت مگر اینکه همانند سال قبل مصوبه یا ابلاغیه جدید به گمرک ارسال گردد.

  شایان ذکر است در اجرای بند ۸ مندرجات ذیل یادداشت فصل دهم قانون مقررات صادرات و واردات کشور، واردات و ترخیص برنج در فصل برداشت ممنوع و زمان این ممنوعیت از ابتدای مرداد ماه هر سال تا پایان آبان ماه همان سال تعیین شده است اما در اجرای مصوبات سی امین جلسه ستاد تنظیم بازار مورخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۱، این ممنوعیت از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای سال ۱۴۰۱ لغو شده بود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *