×
×

چرا قزل آلا گران شد؟/ قاچاق انجام نمی شود

 • کد نوشته: 477658
 • ۳۰ بهمن ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ، علی اکبر خدایی، دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران درباره افزایش قیمت ماهی قزل‌آلا و اینکه آیا دلیل این اتفاق قاچاق قزل آلا است ، گفت: ماهی قزل‌آلا قاچاق نمی شود. وی دلیل اصلی این اتفاق را گرانی غذای قزل آلا دانست […]

  چرا قزل آلا گران شد؟/ قاچاق انجام نمی شود
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ، علی اکبر خدایی، دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران درباره افزایش قیمت ماهی قزل‌آلا و اینکه آیا دلیل این اتفاق قاچاق قزل آلا است ، گفت: ماهی قزل‌آلا قاچاق نمی شود.

  وی دلیل اصلی این اتفاق را گرانی غذای قزل آلا دانست و افزود: خشکسالی، کمبود تولید و گرانی غذای ماهی از جمله دلایل این اتفاق هستند .

  وی همچنین مباحث مربوط به قاچاق میگو را رد کرد و با بیان اینکه تمام میگوی تولیدی ما با برند ایران صادر می شود، افزود: حدود ۴ سال قبل گاهی صادرات میگوی ایرانی بدون لیبل نیز انجام می شد اما در حال حاضر یک جعبه میگو نیز به این شکل صادر نمی شود.

  این فعال صنفی درباره برخی مباحث مطرح شده مبنی بر صادرات میگوی ایرانی با برند عمان به سایر کشورها از جمله عربستان تصریح کرد: عمان امکان صادرات میگوی پرورشی به هیچ کجای جهان از جمله آمریکا و اروپا را ندارد چرا که اصلا در این کشور پرورش میگو انجام نمی شود .

  براساس قیمت ماهی قزل آلا نسبت به ۵ ماه پیش ۶٠ درصد گران شده و فعالان صنفی می گویند ماهی به طور کلی از سبد خانوار حذف شده است .

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *