×
×

کام شیرین سوداگران شکر و دیوار کوتاه نوزادان محتاج شیر خشک+ویدئو

 • کد نوشته: 484534
 • ۱۱ آذر ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)، «حذف ارز ترجیحی شیرخشک» و پرداخت مستقیم یارانه به خانوارهای دارای فرزند شیرخوار، آخرین تصمیم دولت برای مدیریت بازار متلاطم این کالا و اقدامی قابل دفاع برای مدیریت بازار شیر خشک است، اما سئوال اینجاست که چرا این نسخه برای درمان دردهای مزمن‌تر تجویز نمی شود؟! وزارت […]

  کام شیرین سوداگران شکر و دیوار کوتاه نوزادان محتاج شیر خشک+ویدئو
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)، «حذف ارز ترجیحی شیرخشک» و پرداخت مستقیم یارانه به خانوارهای دارای فرزند شیرخوار، آخرین تصمیم دولت برای مدیریت بازار متلاطم این کالا و اقدامی قابل دفاع برای مدیریت بازار شیر خشک است، اما سئوال اینجاست که چرا این نسخه برای درمان دردهای مزمن‌تر تجویز نمی شود؟!

  وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ماه‌هاست در معرض این سوال هستند که چرا سوبسیدهای متعدد ارزی و مالیاتی در مورد کالاهایی مانند شکر حذف نمی‌شود که به مراتب بازار آشفته‌تری دارند و به چاه ویل ارزی کشور تبدیل شده‌اند‌؟

  شیرخشک، جزو ارکان اصلی تغذیه یک میلیون و ۵۰۰هزار نوزاد بوده وکل ارز اختصاص یافته به مصرف یکسال شیرخشک معادل ارزش کشفیات قاچاق شکر فقط در ۴ ماه ابتدایی سال جاری است. همچنین شکر ۵/۵ برابر بیشتر از شیرخشک ارزبری دارد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *