×
×

۱۰۰ هزار تن روغن خام‌ معطل ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار

 • کد نوشته: 479536
 • ۲۰ تیر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • ستاد تنظیم‌بازار پس از گذشت حدود ۵۰ روز از اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها هنوز مصوبه کاهش تعرفه کالاهای اساسی را به گمرکات ابلاغ نکرده است. به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انجمن صنفی صنایع روغن نباتی از زمان اجرای اصلاح نظام یارانه تا کنون […]

  ۱۰۰ هزار تن روغن خام‌ معطل ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار
 • ستاد تنظیم‌بازار پس از گذشت حدود ۵۰ روز از اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها هنوز مصوبه کاهش تعرفه کالاهای اساسی را به گمرکات ابلاغ نکرده است.

  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انجمن صنفی صنایع روغن نباتی از زمان اجرای اصلاح نظام یارانه تا کنون حدود ۱۰۰ هزار تن انواع روغن نباتی توسط بخش خصوصی در بنادر رسوب کرده و منتظر ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص کاهش عوارض گمرکی است.

  با افزایش رسوب روغن در بنادر شمالی امکان واردات و تخلیه کشتی در بنادر شمالی کشور وجود ندارد.

  در این گزارش همچنین آمده است که با توجه به تغییر نرخ ارز و واردات روغن خام با ارز نیمایی، ۵۰هزار میلیارد ریال نقدینگی بخش خصوصی در بنادر قفل شده و چشم انتظار ابلاغ مصوبه کاهش عوارض گمرکی توسط ستاد تنظیم بازار است.

  گفتنی است ادامه روند موجود ممکن است تنظیم بازار روغن نباتی در زمینه تناسب روغن های مورد نیاز و همچنین کمبود برخی محصولات با مشکل مواجه شده و ثبات و نظم به وجود آمده در بازار روغن نباتی از بین برود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *