×
×

۱۸ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند

 • کد نوشته: 479189
 • ۲۸ خرداد ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصل گرما، افراد به منظور پیشگیری و کنترل توصیه های دامپزشکی را جدی بگیرند. به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان ، سید محمد آقا میری گفت: بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت ۱۸ […]

  ۱۸ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند
 • معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصل گرما، افراد به منظور پیشگیری و کنترل توصیه های دامپزشکی را جدی بگیرند.

  به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان ، سید محمد آقا میری گفت: بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت ۱۸ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داده است.

  به گفته او، گرچه این بیماری ظاهر خطرناکی دارد، اما در کل با رعایت توصیه و نکات بهداشتی قابل پیشگیری است.

  آقامیری می گوید، با توجه به مناسبت های پیش رو همچون عید قربان، مردم از کشتار غیرمجاز دام اجتناب کنند و در صورت کشتار حتما از دستکش و ماسک استفاده کنند و به هیچ عنوان بدون دستکش به گوشت دست نزنند.

  رئیس سازمان دامپزشکی گفت: افراد برای پیشگیری بیماری تب کریمه کنگو از خرید گوشت کنار جاده یا مراکز غیرمجاز و همچنین مصرف گوشت و جگر‌خام و آبدار اجتناب کنند.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: افراد در صورت کشتار دام در منازل ضمن رعایت بهداشت فردی، لاشه گوشت را به مدت ۲۴ ساعت و جگر ۴۸ ساعت در دمای صفر تا ۴ درجه یخچال نگه داری کنند.

  تب کریمه کنگو برای اولین بار در شبه جزیزه کنگو در سال ۱۹۹۴ کشف شد و همه ساله از بهار تا پایان تابستان همزمان با فعالیت کنه ها، این بیماری شیوع پیدا می کند. بیماری تب کریمه کنگو از دام آلوده به دام دیگر یا فرد بیمار به فرد دیگر قابل سرایت است که رعایت توصیه های بهداشتی منجر به قطع این بیماری می‌شود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *