×
×

۸۰ درصد زعفران تولیدی صادراتی است

 • کد نوشته: 480631
 • ۸ آذر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی حسینی گفت:گرچه تولید زعفران نسبت به سال قبل افزایش یافته است، اما درصدی را تا پایان فصل برداشت نمی توان اعلام کرد. او بازار زعفران را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: با توجه به آنکه ۸۰ درصد […]

  ۸۰ درصد زعفران تولیدی صادراتی است
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی حسینی گفت:گرچه تولید زعفران نسبت به سال قبل افزایش یافته است، اما درصدی را تا پایان فصل برداشت نمی توان اعلام کرد.

  او بازار زعفران را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: با توجه به آنکه ۸۰ درصد محصول زعفران صادراتی و ۲۰ درصد داخلی است، اما همانند سال های گذشته تقاضا از سوی خریداران‌ خارجی در بازار نیست. 

  حسینی ادامه داد: بعد از پایان فصل برداشت پیش بینی‌می شود که با گسترش بازاریابی و رفع موانع صادراتی پیش روی صادرکننده، صادرات رونق یابد.

  عضو شورای ملی زعفران قیمت خرید توافقی هر کیلو زعفران دسته را ۲۵ میلیون تومان و زعفران سوپر‌نگین  ۴۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که حدود ۲۰ تن زعفران از کشاورزان خرید توافقی شده باشد، هرچند آمار دقیق سازمان تعاون روستایی باید اعلام کند.

  حسینی گفت: با توجه به آنکه بخشی از زعفران در دست دلالان و بخشی هم هنوزبرداشت نشده است، از این رو تا پایان فصل برداشت باید منتظر ماند تا بازار به ثبات برسد. اما آنچه مسلم است قیمت کنونی زعفران در بازار کمتر از نرخ خرید توافقی است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *