×
×

ارزآوری صادرات تخم مرغ به ۱۳۰ میلیون دلار رسید

 • کد نوشته: 487085
 • ۵ اسفند ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار در ۱۱ ماهه امسال ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ با ارزش ۱۳۰ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شده است.
  ارزآوری صادرات تخم مرغ به ۱۳۰ میلیون دلار رسید
 •  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا کاشانی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار در ۱۱ ماهه امسال ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ با ارزش ۱۳۰ میلیون دلار به بازارهای هدف صادر شده است و پیش بینی می شود که میزان صادرات تا پایان سال به ۱۳۵ هزار تن برسد.

  به گفته او، علی رغم ازدیاد تقاضا در اسفند ماه همزمان با ایام ماه رمضان و نوروز پیش بینی می شود که نوسانی در بازار رخ ندهد چراکه تولید تخم مرغ به اندازه کافی هست.

  کاشانی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ اسفند به ۱۱۲ هزار تن برسد، اما بدلیل کاهش تقاضا در فروردین بدنبال آن هستیم که تا حدودی تولید را کاهش دهیم‌ چراکه برآوردها حاکی از آن است که مازاد تولید در سه ماه آینده به ۶۰ هزار تن برسد.

  رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران از ثبات قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۸ تا ۴۹ هزار تومان بوده که کماکان نسبت به قبل تغییری نداشته است.

  او با بیان اینکه تخم مرغ در میادین و فروشگاه های زنجیره ای کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود، گفت: هم اکنون فروش هر عدد تخم مرغ بالاتر از ۴ هزار تومان گرانفروشی است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *