×
×

افزایش ۴ درصدی عرضه گوشت مرغ در دی ماه

 • کد نوشته: 486779
 • ۲۳ بهمن ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • بر اساس آمار، مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود ٤ درصد افزایش داشته است.
  افزایش ۴ درصدی عرضه گوشت مرغ در دی ماه
 • گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)به نقل از مهر، بالا رفتن نرخ گوشت قرمز سبب شد تا بازار تقاضا گوشت مرغ روند افزایشی داشته باشد. در حالی که در نیمه نخست سال ماهانه حدود ۱۳۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام می‌شد این آمار در نیمه دوم ماه افزایش یافت به طوری که عنوان شد در ۳ ماه پایانی سال به حدود ۱۵۰ میلیون قطعه رسیده است. این امر قیمت گوشت را متعادل‌تر کرده و در حال حاضر نرخ هر کیلو گوشت مرغ گرم حدود ۸۹ هزار تومان و گوشت مرغ منجمد ۶۵ هزار و ۷۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و پروتئین فروشی‌ها به فروش می‌رسد.

  بر اساس نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه دی سال جاری، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ جمعاً ١۹۲٬۰۸۷ تن گزارش شده، که سهم گوشت مرغ بیش از سایر انواع طیور بوده است.

  بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت مرغ با ۱۸۷.۰۱۹ تن، ۹۷.۴ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ۱.۹۴۱ تن و سایر انواع طیور با ۳.۱۲۷ تن، به‌ترتیب یک درصد و ١.۶ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

  مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده افزایش ۲ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

  همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود ۴ درصد افزایش داشته است.

  منبع: خبرگزاری مهر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *