×
×

تولید شیرخام از ۱۱ میلیون تن فراتر می‌رود

 • کد نوشته: 487024
 • ۲ اسفند ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید شیرخام تا پایان سال به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزارتن برسد.
  تولید شیرخام از ۱۱ میلیون تن فراتر می‌رود
 •  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید احمد مقدسی گفت: هم اکنون مشکلی در تامین نهاده‌های دامی نداریم به طوریکه کل نیاز کنجاله سویا و ذرت از سامانه بازارگاه تهیه می‌شود.

  به گفته او، با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و زیان تولیدکنندگان انتظار می‌رود که مسئولان تنظیم بازار اجازه افزایش قیمت را بدهند چراکه استمرار این روند برای دامداران امکان پذیر نیست.

  مقدسی ادامه داد: با توجه به پتانسیل بالای صنعت دامپروری در تولید شیرخام انتظار می‌رود که از ابتدای فروردین قیمت اصلاح شود تا تولیدکنندگان دچار آسیب نشوند.

  رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه مشکلی در تامین شیرخام نداریم، افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید شیرخام تا پایان سال به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزارتن برسد، درحالیکه با همین تعداد دامداری، پتانسیل تولید ۱۵ میلیون تن شیرخام در صورت حمایت از دامداران وجود دارد.

  او قیمت کنونی خرید هرکیلو شیرخام درب دامداری از دامداران را ۱۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که قیمت تمام شده فعلی بالاتر از این رقم است که این امر زیان تولیدکنندگان را نشان می‌دهد.

  منبع: خبرگزاری مهر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *