×
×

سهم ۵۴ درصدی گوشت گاو و گوساله از عرضه گوشت قرمز

 • کد نوشته: 486801
 • ۲۳ بهمن ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • مرکز آمار ایران اعلام‌کرد: بر اساس نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در دی‌ماه سال‌جاری، گوشت گاو و گوساله با ۱۸ هزار و ۲۲۶ تن، ۵۴.۴ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌ شده را به خود اختصاص داده است.
  سهم ۵۴ درصدی گوشت گاو و گوساله از عرضه گوشت قرمز
 • گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)به نقل از مرکز آمار ایران، بر اساس نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی‌ماه امسال، وزن گوشت قرمز عرضه‌ شده انواع دام‌های ذبح‌ شده در کشتارگاه‌ های رسمی کشور در مجموع ۳۳ هزار و ۵۱۰ تن گزارش شده که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

  بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گوسفند و بره با ۱۱ هزار و ۸۸۱ تن، بز و بزغاله با ۲ هزار و ۲۶۶ تن، و سایر انواع دام با یک‌هزار و ۱۳۷ تن، به‌ترتیب ۳۵.۴ درصد، ۶.۸ درصد و ۳.۴ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌ شده را به خود اختصاص داده‌اند.

  مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده کاهش ۱۸ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

  همچنین مقدار تولید گوشت در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۱ برای گوسفند و بره ۲۹ درصد، برای بز و بزغاله ۱۹ درصد، برای گاو و گوساله ۱۲ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۱۴ درصد کاهش و برای شتر و بچه‌شتر ۹۳ درصد افزایش داشته است.

  نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود ۹ درصد کاهش داشته است.

  منبع: مرکز آمار ایران

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *