×
×

مجید راهب، محمداسماعیل قدس و رسول بیوک نشان امین الضرب دریافت کردند

 • کد نوشته: 487046
 • ۳ اسفند ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • مجید راهب بنیانگذار گروه صنعتی ایران گلاب، محمداسماعیل قدس مدیرعامل صنایع غذایی کدبانو (دلپذیر) و رسول بیوک بنیان‌گذار شرکت داداش‌‌‌‌‌برادر(آیدین) نشان امین الضرب دریافت نمودند.
  مجید راهب، محمداسماعیل قدس و رسول بیوک نشان امین الضرب دریافت کردند
 •  به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)به نقل از اگروفودنیوز، هشتمین دوره جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب در ۱۴۰ سالگی تاسیس اتاق تهران به عنوان دیرپاترین نهاد بخش خصوصی کشور برگزار شد و اعضای هیئت داوران این دوره شامل ۲۲ نفر از پیشکسوتان صنعت، فعالان تشکلی، تعدادی از برگزیدگان دوره‌های گذشته امین‌الضرب، مدیران باسابقه صنعت و تجارت و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق تهران برترین‌ها را انتخاب کردند.

  مجید راهب، اسماعیل قدس و رسول بیوک از کارآفرینان صنایع غذایی، موفق به دریافت نشان امین الضرب در هشتمین دوره برگزاری آن شدند.

  کارآفرینی شیرین

  رسول بیوک، مدیرعامل کارخانه داداش‌برادر (آیدین) نیز در این دوره از مراسم امین‌الضرب با اعطای نشان امین‌الضرب مورد تقدیر قرار گرفت. این کارآفرین نیز در سخنانی کوتاه با تقدیر از اتاق بازرگانی تهران برای برپایی مراسم امین‌الضرب از ضرورت تلاش کارآفرینان و توسعه فعالیت‌های اقتصادی گفت. در حال حاضر ۳۵ درصد از محصولات تولیدی کارخانه داداش‌برادر آیدین به کشورهای خارجی صادر می‌شود.

  ...

  سلطان گلاب

  یکی دیگر از کارآفرینانی که در این دوره، لوح و نشان امین‌الضرب دریافت کرد، مجید راهب، بنیان‌گذار شرکت گلاب ایران و ربیع بود. راهب که به دلیل بیماری نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند، بنیانگذار بزرگترین کاخانه تولید گلاب در ایران است و با ۸۶ سال سن هم‌چنان مدیریت کسب‌وکارش را برعهده دارد. در این مراسم شهرام راهب، فرزندش مجید راهب، به جای او حضور پیدا کرد و نشان امین‌الضرب را دریافت کرد. او توضیح داد که پدرش در ابتدا به صورت سنتی به کار گلاب‌گیری روی ‌آورده و سپس این فعالیت را به سوی صنعتی شدن سوق داده است. او خبر داد که محصولات شرکت گلاب ایران و ربیع به بازارهایی در اروپا، آمریکا و چین راه یافته است.

  ضرورت تغییر انگاره ها درباره واژه کارآفرین

  در ادامه نوبت به اهدای لوح و نشان امین‌الضرب به محمداسماعیل قدس، رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع غذایی دلپذیر رسید. او در اظهاراتی از ضرورت تغییر در نگرش به برخی عناوین سخن گفت و افزود: تصور همگان این است که کارآفرینان باید شغل ایجاد کنند. در حالی که این دولت است که با سیاست‌گذاری باید شغل ایجاد کند. کارآفرینان برای جامعه ثروت‌آفرین هستند و چنانچه این مفهوم نهادینه شود، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

  او همچنین با بیان اینکه مفهوم خودکفایی نیز به غلط جا افتاده است، گفت: این واژه باید به خوداتکایی تغییر کند. هم‌چنین برخی انگاره‌ها در فرهنگ ما باید حذف شود، از جمله اینکه در صفحه نخست کتاب اول دبستان عبارت «بابا نان داد» به کودکان آموزش داده می‌شود.

  این کارآفرین صاحب‌نام در ادامه بر خصوصی‌سازی و آزادسازی اقتصاد و همچنین تک‌نرخی شدن ارز تاکید کرد. قدس سپس از ضرورت حل مساله تصمیم‌گیری‌های جزیره‌ای و متضاد سخن گفت و برای اتخاذ تصمیمات هماهنگ در کشور پیشنهاد کرد که کمیته‌ای متشکل از نمایندگان وزارتخانه‌های ذی‌ربط و اتاق بازرگانی نسبت به اتخاذ تصمیمات هماهنگ اقدام کنند.  منبع:  پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *