×
×

مشارکت برای کاشت نهال در فضاهای خالی سازمان ها و ادارات

 • کد نوشته: 486739
 • ۲۰ بهمن ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • با نهالکاری در نوار کمر بندی تهران، کاشت سه هزار اصله درخت در محوطه پالایشگاه نفت تهران و درختکاری در بوستان ولایت به منظور کاهش مصرف انرژی و توسعه فضای سبز و کاهش آلودگی‌ها هفته پرباری در درختکاری تهران رقم خورد.
  مشارکت برای کاشت نهال در فضاهای خالی سازمان ها و ادارات
 • گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)به نقل از صدا و سیما؛ همزمان با جشن‌های چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست مشترک شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی و سازمان منابع طبیعی برای کاشت ۵۰۰ هزار نهال دراراضی زیر مجموعه‌های وزارت نفت برگزار شد. 

  به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی، مجموعه‌های این شرکت در کشور علاوه بر مشارکت در کاشت ۵ میلیون نهال، در کاهش مصرف انرژی، توسعه و احیاء فضای سبز و کاهش آلودگی‌های محیط زیست برای عمل به مسؤولیت‌های اجتماعیِ خود تلاش می‌کنند.

  سالاری افزود: هم افزایی در راستای احیاء و توسعه منابع طبیعی به عنوان تکلیف قانونی در مجموعه شرکت ملی پالایش پخش در نظر گرفته شده است.

  وی همچنین از مشارکت شرکت‌های تابعه ِشرکت پخش و پالایش در ۴ سال اجرای کاشت یک میلیارد درخت خبر داد و گفت: ۱۰ شرکت پالایشی در طی این ۴ سال، برای کاشت ۵ میلیون اصله نهال همکاری می‌کنند.

  در اجرای این طرح در اراضی شرکت ملی پالایش نفت تهران، صد‌ها نهال به صورت نمادین از طرف کارکنان این شرکت کاشته شد. 

  آرمان فر مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران گفت: در اجرای این طرح، سه هزار اصله نهال از انواع مختلف در بیشتر از ۵۰ درصد ازاین فضای ۲۸۰ هزار هکتاری کاشته شد که آبیاری این اراضی به صورت قطره‌ای با استفاده از پسآب تهران است.

  عباسعلی نوبخت رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور نیز در این مراسم گفت: تاکنون بیش از ۹۰۰ دستگاه دولتی و بخش خصوصی در راستای طرح تولید و کاشت یک میلیارد درخت با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری تفاهمنامه امضاء کرده اند. 

  به غیر کاشت سه هزار اصله درخت در محوطه پالایشگاه نفت تهران، وزارت خانه و سازمان‌های مختلف نیز در مناطق مختلف

  از جمله در بوستان ولایت و کمربندی تهران مشغول درختکاری هستند. 

  نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: کاشت درخت در ۲ هزار هکتار در ۱۳ نقطه از نوار کمر بندی 

  شهر تهران اجرا می‌شود.

  سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران نیز از کاشت ۲۴ هزار نهال به نیت ۲۴ هزار شهید تهران خبرداد.

  گفتنی است: با آغاز رسمی کاشت یک میلیارد درخت (از یازدهم آذر ماه)، تاکنون کاشت ۲۵۰ میلیون نهال در عرصه‌های طبیعی سراسر کشور با مشارکت مردم و تشکل‌ها هدفگذاری شده است

  منبع: صدا و سیما

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *