صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


يكشنبه
2 مهر 1396
2. محرم 1439
2017 Sep 24

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل خبر
تبعات واردات تخم مرغ، گریبانگیر مرغداران شد      

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت تخم‌مرغ در ماه های اخیر به واسطه شیوع آنفولانزای مرغی و حذف بسیاری از گَله های مولد به نسبت سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یافت.

براین اساس ستاد تنظیم بازار در راستای حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده و بهبود شرایط تصمیماتی مبنی بر واردات اتخاذ کرد.

البته کارشناسان بخش معتقدند که نیازی به واردات تخم‌مرغ خوراکی نداریم و تنها ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور مبنی بر کاهش تعرفه واردات برای موارد احتمالی است.

این درحالی است که طی چند روز اخیر برخی افراد با شایعاتی مبنی بر واردات مقادیری تخم مرغ خوراکی به کشور قصد برهم زدن بازار این محصول را دارند.

رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار میهن در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  با اشاره به اینکه واردات تخم مرغ صحت ندارد، اظهار داشت: با توجه به شرایط مناسب تولید و کاهش نرخ تخم مرغ در بازار نه تنها نیازی به واردات تخم مرغ نداریم بلکه درجهت حمایت از تولید داخل باید به فکر توسعه صادرات باشیم.

وی افزود: نرخ تخم مرغ وارداتی به مراتب بیشتر از داخلی است از این رو واردات در شرایط فعلی توجیهی ندارد.

ترکاشوند نرخ تخم مرغ را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: درحال حاضر هر کیلو تخم مرغ با نرخ 4 تا 4 هزار و 200 تومان درب مرغداری عرضه می شود که نسبت به هفته اخیر 800 تومان کاهش یافته است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به جوجه ریزی مجدد واحدها بعد از آنفولانزای حاد پرندگان، تولید تخم مرغ از مهرماه روند افزایشی خواهد داشت که براین اساس نگرانی از بحث واردات تخم مرغ وجود ندارد.

وی مصرف سالانه تخم مرغ را 850 تا 900 هزارتن اعلام کرد و افزود: تولید تخم مرغ در سال جاری به بیش از 930 هزارتن خواهد رسید.

شایعات واردات تخم مرغ رد شد

فرزاد طلاکش دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گفت: براساس استعلام از سازمان دامپزشکی، تا به امروز هیچ گونه مجوزی برای واردات تخم مرغ خوراکی از سوی این سازمان صادر نشده است.

وی افزود: مصوبه دولت مبنی بر کاهش تعرفه واردات تخم مرغ، آمادگی برای موارد احتمالی است .

طلاکش ادامه داد: براساس هماهنگی های انجام شده، در صورت نیاز احتمالی و تقاضا برای واردات تخم مرغ این اقدام توسط صنف مرغ تخم گذار مدیریت می شود.

 به گفته وی شایعات چند روز گذشته مبنی بر واردات مقادیری تخم مرغ به کشور صرفاً به قصد برهم زدن بازار و سودجویی در این زمینه بوده است.

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار از کاهش هزار تومانی نرخ تخم مرغ خبر داد و گفت: در حال حاضر به طور متوسط هر کیلو تخم مرغ با نرخ 4 هزار و 100 تومان، معادل دانه ای 350 تا 400 تومان است.

واردات تخم مرغ منطقی نیست

ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  با اشاره به اینکه واردات تخم مرغ منطقی نیست، بیان کرد: براساس گزارش های موثق از سازمان دامپزشکی تا کنون مجوز واردات یک کیلو تخم مرغ صادر نشده است.

وی افزود: اگرچه طی هفته های اخیر نبود تعادل در عرضه نوسانات قیمت تخم مرغ را رقم زد اما این امر نمی تواند دلیل منطقی برای واردات باشد، در این صورت به یک کشور واردکننده تبدیل خواهیم شد.

نبی پور ادامه داد: در شرایط کنونی به دنبال شیوع آنفولانزای حاد پرندگان و معدوم سازی 13 میلیون قطعه جوجه، تولید به نقطه سربه سر رسیده است .

وی با اشاره به اینکه واردات تخم مرغ با اما و اگرهایی همراه است، گفت: در صورت شیوع بیماری آنفولانزا در فصل پاییز و کمبود تخم مرغ در بازار چاره ای جز واردات نداریم.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: علی رغم گذشت چند ماه از شیوع آنفولانزا حاد پرندگان، بیمه غرامت برخی از مرغداران را پرداخت نکرده و در نهایت این امر حذف شدن تولیدکنندگان از گردونه را به همراه داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی مجدد واحدها و ورود تخم مرغ های جدید به بازار با مازاد تولید روبرو خواهیم شد که بدین منظور چاره‌ای جز برنامه ریزی صادراتی نداریم.


گروه خبری : اخبار از منابع دیگر
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
آخرین ویرایش : 1396/05/31 -- 11:15:57
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 85

پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4808501 - 0
تهران پک - 3857703 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3561547 - 0
سحر همدان - 5366946 - 0
پگاه تهران - 4490434 - 0
ترنگ دریا - 191378 - 0
سحر خیز - 5367564 - 0
پارس استا - 2647099 - 0
زرماکارون - 5363289 - 0
زر فروکتوز - 421010 - 0
سبزان - 5363879 - 0
سن ایچ - 3505737 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی